CO W STYCZNIU REJESTROWALI PRZEDSIĘBIORCY Z GDAŃSKA?

lut 21, 2022

Jako kancelaria prawno-patentowa z Gdańska staramy się być na bieżąco z pomysłami i potrzebami gdańskich i trójmiejskich przedsiębiorców. Dlatego poniżej przedstawiamy relację z styczniowych zgłoszeń opublikowanych przez UPRP i EUIPO. 

GDAŃSKIE ZNAKI TOWAROWE W UPRP

W styczniu UPRP poinformowało o 13 nowych zgłoszeniach znaków towarowych, które zostały dokonane przez zgłaszających z Gdańska. 11 z tych zgłoszeń to oznaczenia słowno-graficzne, a tylko 2 to znaki wyłącznie słowne. Wśród oznaczeń znajdują się takie, które będą służyć oznaczaniu takim towarom i usługom jak: sauny i masaże (Z.538454 – Good Luck Club fitness & medical training), biura pośrednictwa pracy (Z.539031 – ALTEGO), czy edukacja (Z.538769 – Uczelnie Fahrenheita). 

Zdecydowana większość zgłoszeń obejmuje towary i usługi zgromadzone w 1 klasie. Zdecydowana większość zgłoszeń gdańskich przedsiębiorców została dokonana przez rzeczników patentowych lub innych profesjonalnych pełnomocników.

NOWE ZGŁOSZENIA UNIJNYCH ZNAKÓW TOWAROWYCH

Gdańscy przedsiębiorcy w styczniu 2022 r. złożyli podania o ochronę swoich oznaczeń także w EUIPO. Wśród przedsiębiorców znajdujemy przedstawicieli branży hotelowej (ZTUE018594024 – work hostels) oraz technologicznej (ZTUE018632444 – FANUCI). Wszystkie zgłoszenia zostały dokonane przez rzeczników patentowych z Gdańska i Gdyni.

CZY GDAŃSCY PRZEDSIĘBIORCY ZGŁOSILI WZORY PRZEMYSŁOWE?

Choć ogólna ilość zgłoszeń z Polski była dość imponująca, to w styczniu przedsiębiorcy z Gdańska nie zgłosili żadnych wzorów wspólnotowych do ochrony. Nasi rzecznicy patentowi mają nadzieję, że w lutym sytuacja się odwróci i będziemy mogli zrelacjonować naszym czytelnikom interesujące przykłady najnowszego wzornictwa przemysłowego.

ZADZWOŃ

+48 (58) 716 71 68

NAPISZ